Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs z okazji Dnia Ziemi

W dniu 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Żegiestowie, z okazji Dnia Ziemi odbyła się już XVI edycja Konkursu Przyrodniczego. Tegoroczne hasło konkursu to ,,SMOGczysko''. Udział wzięło 15 uczniów z 5 szkół podstawowych z gminy Muszyna oraz Piwniczna. W szkolnej klasyfikacji najwięcej punktów i I miejsce zajęła SP w Żegiestowie, II miejsce SP nr 1 w Muszynie i miejsce III - SP nr 2 w Muszynie.

W klasyfikacji indywidualnej: I miejsce zajął Mikołaj Izworski, II - Mateusz Kumorek, III - Julia Kurzawska. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Gratulujemy również inicjatorce i głównej organizatorce konkursów - Pani Beacie Walas-Gamrot, dziękując za zaproszenie.

Patronat nad tegorocznym konkursem objął Popradzki Park Krajobrazowy, a nagrody, które wywołały uśmiech na twarzach każdego z uczestników zostały ufundowane przez: Nadleśnictwo Piwniczna, Dyrektora SP w Żegiestowie, Burmistrza MiGU Muszyna. Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi, uczniowie z żegiestowskiej szkoły przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej, związanej z tematem smogu.

W obchodach Dnia Ziemi, z ramienia Nadleśnictwa Piwniczna udział wziął Andrzej Mrówka - Leśniczy Leśnictwa Żegiestów.