Lista aktualności Lista aktualności

Jubileuszowe XX "Wrzosowisko"

W dniu 19 sierpnia, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Danuty Szaflarskiej w Piwnicznej Zdrój, odbyło się jubileuszowe XX „Wrzosowisko” czyli spotkanie Poezji i Muzyki Gór oraz uroczyste podsumowanie XV już edycji Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego „Sen o Karpatach”.

Już od 20 lat organizowane jest piwniczańskie „Wrzosowisko” dzięki staraniom środowiska twórczego na czele z Paniami: Barbarą Paluch, Marią Lebdowicz i Wandą Łomnicką Dulak. Swój udział w organizacji tego wydarzenia na przestrzeni lat mają MGOK, Towarzystwo Miłośników Piwnicznej, Spółdzielnia „Piwniczanka” i Nadleśnictwo Piwniczna.

Również w tym roku Nadleśnictwo Piwniczna ufundowało główną nagrodę grand prix dla najlepszego wiersza, którą otrzymał Pan Artur Śliwiński z Warszawy. Serdecznie gratulujemy. Warto również wspomnieć, że tegoroczna edycja konkursu zaowocowała rekordową ilością wierszy, których napłynęło aż 339, z Polski oraz z zagranicy. Nagrodzone wiersze konkursowe (wybór wierszy) w latach 2015, 2016, 2017 zostały wydane w jubileuszowy almanachu.

Po wręczeniu nagród, część artystyczna odbyła się w Pijalni Artystycznej, gdzie odbył się koncert „Dymi Kocioł Karpat”. Jubileuszowe „Wrzosowisko” ubogacił Międzynarodowy Plener Malarski „Beskid pędzlem zapisany”. Prace stworzone podczas 8-dniowego pleneru można podziwiać w Pijalni Arystycznej.