Lista aktualności Lista aktualności

XIX Wrzosowisko – spotkanie Poezji i Muzyki Gór

To już po raz dziewiętnasty, odbyło się w dniu 13 sierpnia, piwniczańskie „Wrzosowisko”, czyli spotkanie Poezji i Muzyki Gór. Jednocześnie została rozstrzygnięty (14 edycja) Międzynarodowy Konkurs Poetycki „Sen o Karpatach”.

Obchody rozpoczęła plenerowa msza przy kapliczce MB Selatyńskiej na wrzosowiskach na Śmigowskim, którą odprawił ks. Piotr Obrzut. Następnie uczestnicy Wrzosowiska udali się do sali MGOK, gdzie otwarcia spotkania dokonała Pani Barbara Paluch, poetka, malarka i jednocześnie pomysłodawczyni i współorganizatorka „Wrzosowiska”.

Ogłoszenia wyników i odczytania listy laureatów konkursu poetyckiego dokonała Pani Wanda Łomnicka-Dulak. Główna nagrodę grand prix, ufundowaną przez Nadleśnictwo Piwniczna, otrzymał Pan Artur Śliwiński z Warszawy. Nagrodę, w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Piwniczna, wręczył Krzysztof Tomasiak.

Na zakończenie odbył się koncert „Dymi Kocioł Karpat”, w którym wystąpiła kapela „Karpatia”, Zespół Ludowy ze Słowacji oraz Regionalny Zespół Dziecięcy „Małe Piwniczki”.

W imieniu organizatorów zapraszamy za rok, na jubileuszowe, XX Wrzosowisko.